• Sharp Objects

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★

  • The Late Batsby

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★★½

  • The Library

  • Adrift

    ★★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Book Club

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • The Seagull

    ★★

  • Bao

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The 61th Annual Grammy Awards

    ★★½

  • Your Black Friend

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Bright

    ★★★

  • Billy Star

    ★★★★

  • Watu Wote: All of Us

    ★★★★½

  • Achoo

    ★½

  • Traffic Stop

    ★★★½

  • Blue Planet II

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • My Nephew Emmett

    ★★★

  • Weeds

    ★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Heroin(e)

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • The Silent Child

    ★★★½

  • Knife Skills

    ★★★½

  • I Needed Color

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Lost Property Office

    ★★★

  • Negative Space

    ★★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Square

    ★★★★½

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • You Get Me

    ★★★

  • Dear Basketball

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Gifted

    ★★★

  • Life

    ★★½

  • Lou

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Edith+Eddie

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • DeKalb Elementary

    ★★★★

  • Garden Party

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★