Sort by

alicia has logged 108 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Late Batsby

The Late Batsby

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Book Club

Book Club

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Seagull

The Seagull

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Adrift

Adrift

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry