• The Matrix Resurrections

    ½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • Grimsby

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Hardcore Henry

  • The Martian

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Furious 7

    ★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Predestination

    ★★½

  • Lucy

    ★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★½

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★

  • The World's End

    ★★★★★

  • World War Z

    ★★★½

  • Oblivion

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • The Dictator

    ★★★★

  • Inside

    ★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Kill the Irishman

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Yahşi Batı

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • The Damned United

    ★★★★

  • Gran Torino

    ★★★★½

  • A.R.O.G

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ★★½

  • I Am Legend

    ★★★

  • American Gangster

    ★★★½

  • Resident Evil: Extinction

    ★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★½

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • Rocky Balboa

    ★★★

  • The Prestige

    ★★★★½

  • The Departed

    ★★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★

  • King Kong

    ★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★½

  • Batman Begins

    ★★★½

  • Blade: Trinity

    ★★★★

  • G.O.R.A.

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★½

  • The Last Samurai

    ★★★½