Niels has logged 743 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Happy Feet Two

Happy Feet Two

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Demonic

Demonic

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
72 Tenants of Prosperity

72 Tenants of Prosperity

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Defiant Ones

The Defiant Ones

1958
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Secret of the Grain

The Secret of the Grain

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Species III

Species III

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gachi Boy: Wrestling with a Memory

Gachi Boy: Wrestling with a Memory

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sons of the Desert

Sons of the Desert

1933
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Prey

Prey

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The World Is Mine

The World Is Mine

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Caro diario

Caro diario

1993
×
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Day We Lit Up The Sky

The Day We Lit Up The Sky

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Guilty as Sin

Guilty as Sin

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Seance

Seance

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Daddy, Father and Papa

Daddy, Father and Papa

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Closely Watched Trains

Closely Watched Trains

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Night and the City

Night and the City

1950
×
Read the review Edit this entry  
11
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
I Do... Until I Don't

I Do... Until I Don't

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Soul

The Soul

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Convict Killer

The Convict Killer

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Angel

Angel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Goodbye

Goodbye

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tezuka's Barbara

Tezuka's Barbara

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Laika

Laika

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lan Yu

Lan Yu

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Being Good

Being Good

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Gunfighter

The Gunfighter

1950
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Thirsty Flower: Four by Four Equals One

The Thirsty Flower: Four by Four Equals One

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Still Life of Memories

Still Life of Memories

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tides

Tides

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Oolong Courtyard: Kung Fu School

Oolong Courtyard: Kung Fu School

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rurouni Kenshin: The Beginning

Rurouni Kenshin: The Beginning

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Forty Guns

Forty Guns

1957
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Splash

Splash

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
A Chinese Ghost Story III

A Chinese Ghost Story III

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry