Niels has logged 100 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Performance

Performance

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Valiant Ones

The Valiant Ones

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
Read the review Edit this entry  
29
Haruka, Nosutarujii

Haruka, Nosutarujii

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Platinum Data

Platinum Data

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red River

Red River

1948
×
Read the review Edit this entry  
29
Madame Butterfly

Madame Butterfly

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
Held

Held

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Six Days Seven Nights

Six Days Seven Nights

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My God, My God, Why Hast Thou Forsaken Me?

My God, My God, Why Hast Thou Forsaken Me?

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rollerball

Rollerball

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Growing Up

Growing Up

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Il Mare

Il Mare

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Luna

Luna

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
La La La at Rock Bottom

La La La at Rock Bottom

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bloody Escape

The Bloody Escape

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Djinn

The Djinn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man in the White Suit

The Man in the White Suit

1951
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Aura Battle Dunbine: The Tale of Neo Byston Well

Aura Battle Dunbine: The Tale of Neo Byston Well

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Domestics

The Domestics

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hunted

Hunted

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dynasty Warriors

Dynasty Warriors

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Janela da Alma

Janela da Alma

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Tenure

Tenure

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fairy Tail: Dragon Cry

Fairy Tail: Dragon Cry

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Parson's Widow

The Parson's Widow

1920
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Ikarie XB 1

Ikarie XB 1

1963
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fantastic Magic Baby

The Fantastic Magic Baby

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mark of the Vampire

Mark of the Vampire

1935
×
Read the review Edit this entry  
18
Howling Village

Howling Village

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Four Sisters

Four Sisters

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Dolittle

Doctor Dolittle

1998
×
Read the review Edit this entry  
17
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Why Moths Fly to the Light?

Why Moths Fly to the Light?

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Señales de ruta

Señales de ruta

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Bastard

The Bastard

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Joshua

Joshua

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry