• Pete's Dragon

    ★★★½

  • Ghostbusters

    ★★½

  • The Shallows

    ★★½

  • Central Intelligence

    ★★½

  • Piper

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • The Bacchus Lady

    ★★★½

  • The Salesman

    ★★★½

  • Elle

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Graduation

    ★★★½

  • The Red Turtle

    ★★★½

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★

  • Toni Erdmann

    ★★★★½

  • Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Tower

    ★★★½

  • Everybody Wants Some!!

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Midnight Special

    ★★★

  • Nakom

    ★★★½

  • A Quiet Passion

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • The Mermaid

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Becoming Mike Nichols

    ★★★½

  • Cameraperson

    ★★★★½

  • The Eagle Huntress

    ★★★

  • Certain Women

    ★★★★★

  • Sing Street

    ★★★½

  • Weiner

    ★★★★

  • Tickled

    ★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Love & Friendship

    ★★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • Paradise

    ★★★½

  • The Lure

    ★★★½

  • Sisters

    ★★★

  • The Revenant

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • Under the Sun

    ★★★★

  • The Peanuts Movie

    ★★★½

  • The Witness

    ★★★½

  • The Dressmaker

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • Sunset Song

    ★★★★½

  • The Martian

    ★★★

  • The Visit

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★

  • Room

    ★★★½

  • The Fits

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★½

  • A Tale of Three Cities

    ★★★½

  • The Wave

    ★★★

  • Alice in Earnestland

    ★★★

  • Right Now, Wrong Then

    ★★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Umrika

    ★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★

  • Ricki and the Flash

    ★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Kill Zone 2

    ★★★★

  • Long Way North

    ★★★★

  • Women He's Undressed

    ★★★