Melissa has rated 138 films ★★★ .

  • Icarus

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • South Mountain

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Gangs of New York

    ★★★

  • Thor

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Iron Man

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Following

    ★★★

  • Stir Crazy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • First Man

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Making Waves : The Art of Cinematic Sound

    ★★★

  • Young Ahmed

    ★★★