• Avatar 2

  • Licorice Pizza

  • Dear Evan Hansen

  • Tig Notaro: Drawn

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Pretend It's a City

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Class Action Park

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • DMX Meets David Bowie

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Joker

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Crawl

    ★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ma

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Lucky Grandma

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Brother

    ★★★

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • mid90s

    ★★★★

  • The Bad Seed

  • The Predator

  • Vox Lux

  • The Happytime Murders

  • The Last Sharknado: It's About Time

  • Jim Gaffigan: Noble Ape

  • Skyscraper

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Bao

  • Sherlock Gnomes

    ★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★½

  • Ophelia

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • F*&% the Prom

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★