claire has logged 12 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before I Disappear

Before I Disappear

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
The Ring

The Ring

2002
×
Read the review Edit this entry  
15
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry