RSS feed for David
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Wounds

Wounds

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
Seventeen

Seventeen

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Glass

Glass

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Border

Border

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
70 Big Ones

70 Big Ones

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mega Time Squad

Mega Time Squad

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Realm

The Realm

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Rock'n Roll

Rock'n Roll

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Quién te cantará

Quién te cantará

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
To Kill God

To Kill God

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★
Edit this entry  
30
Cam

Cam

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
RIP

RIP

×
★★★½
Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Edit this entry