Sort by

onemarathon has logged 191 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Thing from Another World

The Thing from Another World

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wolves at the Door

Wolves at the Door

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saboteur

Saboteur

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Incoming

Incoming

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blood Hook

Blood Hook

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blood of the Vampire

Blood of the Vampire

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Angst

Angst

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Piranha 3DD

Piranha 3DD

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Being Evel

Being Evel

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
10,000 BC

10,000 BC

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Punisher

The Punisher

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry