RSS feed for OneTruePod
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
365 Days

365 Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Girl 6

Girl 6

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Risky Business

Risky Business

1983
×
Read the review Edit this entry  
24
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Videodrome

Videodrome

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Lu Over the Wall

Lu Over the Wall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry