• Prey

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★

  • The Northman

    ★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Resurrection

    ★★★★

  • New York Ninja

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★

  • The Humans

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • The Advent Calendar

    ★★★

  • Don't Be a Stranger

  • Bo Burnham: Inside

  • Mortal Kombat

  • The Spine of Night

    ★★★★

  • Deadly Illusions

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

  • Censor

    ★★★★★

  • The Sadness

    ★★★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • Bloodthirsty

    ★★★

  • How to Deter a Robber

    ★★★

  • The Boy Behind The Door

    ★★★

  • The Stylist

    ★★★

  • Lusty Crest

    ★★★★★

  • Girl

    ★★

  • Host

    ★★

  • The Pandemic Anthology

    ★★★

  • I Know This Much Is True

  • TFW No GF

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Teddy

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Vanished

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Laughter

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Scare Me

    ★★

  • Underwater

    ★★★★

  • The Queen of Black Magic

    ★★

  • The Devil Next Door

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Mister America

  • Scare Package

    ★★★

  • The Old Man Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Night Drive

    ★★★

  • Butt Boy

    ★★★

  • VHYes

    ★★★

  • Wyrm

    ★★★★

  • Climate of the Hunter

    ★★★★

  • The Beach House

    ★★★

  • Blood Machines

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Jallikattu

    ★★

  • Sea Fever

    ★★★★

  • Fulci for Fake