Onno has logged 456 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Big

Big

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Death Warrant

Death Warrant

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
8

8

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Running with the Devil

Running with the Devil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Death of Me

Death of Me

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Yummy

Yummy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★★
Read the review Edit this entry