Onno has logged 62 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Driver

The Driver

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Runaway

Runaway

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wolf Warrior 2

Wolf Warrior 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ginger Snaps Back: The Beginning

Ginger Snaps Back: The Beginning

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nighthawks

Nighthawks

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avengement

Avengement

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
MFKZ

MFKZ

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Master Z: Ip Man Legacy

Master Z: Ip Man Legacy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mega Time Squad

Mega Time Squad

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Furie

Furie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
VFW

VFW

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Disappearance at Clifton Hill

Disappearance at Clifton Hill

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gundala

Gundala

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Code 8

Code 8

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Beast

The Beast

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry