Carla has logged 134 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Smiley Face Killers

Smiley Face Killers

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★½
Edit this entry  
20
Becky

Becky

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Silenced

The Silenced

2015
×
★½
Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Call

The Call

2020
×
Edit this entry  
15
Greenland

Greenland

2020
×
Edit this entry  
14
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
½
Edit this entry  
13
Street Fighter: The Legend of Chun-Li

Street Fighter: The Legend of Chun-Li

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★
Edit this entry  
04
I Spit on Your Grave: Deja Vu

I Spit on Your Grave: Deja Vu

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Black Box

Black Box

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nocturne

Nocturne

2020
×
★½
Edit this entry  
28
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Date Night

Date Night

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Greta

Greta

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Doorman

The Doorman

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Follow Me

Follow Me

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
½
Edit this entry  
15
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★
Edit this entry