• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Night Teeth

    ★★½

  • Antlers

    ★★★

  • The Manor

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★

  • Still Out of My League

    ★★½

  • Nightbooks

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • The Catholic School

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • After We Fell

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Vacation Friends

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★½

  • Candyman

    ★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Crypt Monster

  • The Kissing Booth 3

    ★★★½

  • Beckett

    ★★

  • Aftermath

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Jolt

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Deep House

    ½

  • Luca

    ★★★½

  • Infinite

  • Loki

    ★★

  • Maschile singolare

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Seance

    ★★★

  • Most Dangerous Game

    ½

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½