RSS feed for onthewall2983
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Clarence Clemons: Who Do I Think I Am?

Clarence Clemons: Who Do I Think I Am?

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Uppity: The Willy T. Ribbs Story

Uppity: The Willy T. Ribbs Story

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Procedure

The Procedure

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Steve Hackett: Genesis Revisited Band & Orchestra: Live at the Royal Festival Hall

Steve Hackett: Genesis Revisited Band & Orchestra: Live at the Royal Festival Hall

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tough Guy: The Bob Probert Story

Tough Guy: The Bob Probert Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Good, The Bad, The Hungry

The Good, The Bad, The Hungry

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Where the Money Is

Where the Money Is

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Quiet One

The Quiet One

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Eye for an Eye

Eye for an Eye

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
David Crosby: Remember My Name

David Crosby: Remember My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sex, Drugs, Rock & Roll

Sex, Drugs, Rock & Roll

1991
×
★★★★
Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Fighting in the Age of Loneliness

Fighting in the Age of Loneliness

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chuck & Tito

Chuck & Tito

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pink Floyd: Delicate Sound of Thunder

Pink Floyd: Delicate Sound of Thunder

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Edit this entry  
01
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rodman: For Better or Worse

Rodman: For Better or Worse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Tomorrow Man

The Tomorrow Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Grand Tour Presents: Seamen

The Grand Tour Presents: Seamen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mike Wallace Is Here

Mike Wallace Is Here

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★
Edit this entry  
18
Pariah: The Lives and Deaths of Sonny Liston

Pariah: The Lives and Deaths of Sonny Liston

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Murder in the Bayou

Murder in the Bayou

×
★★★★
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Arizona

Arizona

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clive Davis: The Soundtrack of Our Lives

Clive Davis: The Soundtrack of Our Lives

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
I Am Patrick Swayze

I Am Patrick Swayze

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
I Am Chris Farley

I Am Chris Farley

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Dutch Angle: Chas Gerretsen & Apocalypse Now

Dutch Angle: Chas Gerretsen & Apocalypse Now

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Ronin

Ronin

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry