Sort by

🥀 has logged 162 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
15
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Sadie

Sadie

2018
×
½
Edit this entry  
25
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Miraculous Virgin

Miraculous Virgin

1967
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Spirits of the Dead

Spirits of the Dead

1968
×
★★★
Edit this entry  
30
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Edit this entry  
08
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Ali and Nino

Ali and Nino

2016
×
★½
Edit this entry  
20
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Birthmarked

Birthmarked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
12
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Spun

Spun

2002
×
Edit this entry  
29
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Alias Grace

Alias Grace

2017
×
Edit this entry  
05
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry