• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Bloody Oranges

    ★★★★

  • Everything Went Fine

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • North Hollywood

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • The Cemil Show

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • WandaVision

    ★★★★½

  • GODSPEED

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Beneath a Sea of Lights

    ★★

  • Deathwish - Uncrossed

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Sweat

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★