Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Pinocchio: A True Story

Pinocchio: A True Story

2021
×
Edit this entry  
13
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Koati

Koati

2021
×
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Editing

Editing

2021
×
½
Edit this entry  
04
Isle of Flowers

Isle of Flowers

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Edit this entry  
03
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Akira

Akira

1988
×
★★★
Edit this entry  
02
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
02
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★
Edit this entry  
25
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
CALL ME IF YOU GET LOST LIVE

CALL ME IF YOU GET LOST LIVE

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★½
Edit this entry  
17
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Avatar Spirits

Avatar Spirits

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Edit this entry  
28
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★½
Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★
Edit this entry  
25
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Cloud in Her Room

The Cloud in Her Room

2020
×
Edit this entry  
26
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry