onur has logged 216 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Young Pope

The Young Pope

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ivy

Ivy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
21
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Persona

Persona

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Daisy Miller

Daisy Miller

1974
×
Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joan of Arc

Joan of Arc

2019
×
Edit this entry  
07
Sibyl

Sibyl

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
School of Life

School of Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
Edit this entry  
12
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Edit this entry  
07
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
By the Grace of God

By the Grace of God

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Anima

Anima

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry