Sort by

Efe has logged 81 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Who Am I

Who Am I

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ivy

Ivy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Girl with the Red Scarf

The Girl with the Red Scarf

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Edit this entry  
09
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love

Love

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tengri: Blue Heavens

Tengri: Blue Heavens

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
Womb

Womb

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Frenzy

Frenzy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Let Them Shoot the Kite

Don't Let Them Shoot the Kite

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joan of Arc

Joan of Arc

1900
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Häxan

Häxan

1922
×
★★★
Edit this entry  
15
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Everest

Everest

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Visions

Visions

2015
×
★½
Edit this entry  
03
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Self/less

Self/less

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Footloose

Footloose

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spy

Spy

2015
×
★★
Edit this entry  
16
The Insider

The Insider

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★★½
Edit this entry  
27
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
Spirit of Dust

Spirit of Dust

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
No

No

2012
×
★★★½
Edit this entry