Austin has logged 369 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Edit this entry  
23
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Revanche

Revanche

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry