RSS feed for Serra
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Something Useful

Something Useful

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Rialto

Rialto

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Entwined

Entwined

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Cordillera of Dreams

The Cordillera of Dreams

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Baumbacher Syndrome

Baumbacher Syndrome

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
White on White

White on White

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Sin

Sin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Perfect Candidate

The Perfect Candidate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
My Zoe

My Zoe

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Queen Lear

Queen Lear

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Happy Times

Happy Times

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Two of Us

Two of Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Stories from the Chestnut Woods

Stories from the Chestnut Woods

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Pacified

Pacified

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Gipsy Queen

Gipsy Queen

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
My Days of Glory

My Days of Glory

2019
×
★½
Edit this entry  
12
Biz Böyleyiz

Biz Böyleyiz

2020
×
Edit this entry  
12
The Play

The Play

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
Edit this entry  
09
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
02
This Magnificent Cake!

This Magnificent Cake!

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Party

Party

1984
×
★★★½
Edit this entry  
28
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
1982

1982

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mélo

Mélo

1986
×
★★★
Edit this entry  
26
Life Is a Bed of Roses

Life Is a Bed of Roses

1983
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Creatures

The Creatures

1966
×
★★★½
Edit this entry  
24
Lillian

Lillian

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★
Edit this entry  
23
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Swimming Out till the Sea Turns Blue

Swimming Out till the Sea Turns Blue

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Fire (Pożar)

Fire (Pożar)

2015
×
Edit this entry  
20
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Fall

The Fall

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Norwegian Wood

Norwegian Wood

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Servants

Servants

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
You Will Die at 20

You Will Die at 20

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

2020
×
★★★★
Edit this entry