• Men

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Nitram

    ★★

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Hit the Road

    ★★★½

  • A Chiara

    ★★★½

  • Great Freedom

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Queen

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • King Otto

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Village Detective: A Song Cycle

    ★★

  • The Feast

    ★★

  • Azor

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • Mass

    ★★★

  • Passing

    ★★★½

  • When We Were Bullies

    ★★

  • CODA

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • The Dry

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Television Event

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • French Exit

    ★★

  • The Good Lord Bird

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Investigation

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Supernova

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★½