Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★½
Edit this entry  
01
Wallander 01 - Before The Frost

Wallander 01 - Before The Frost

2005
×
★★
Edit this entry  
25
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★½
Edit this entry  
24
Man Push Cart

Man Push Cart

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Don't Make Me Go

Don't Make Me Go

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Benediction

Benediction

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fire in the Mountains

Fire in the Mountains

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Men

Men

2022
×
★★
Edit this entry  
14
The Defiant Ones

The Defiant Ones

1958
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Snows of Kilimanjaro

The Snows of Kilimanjaro

1952
×
★★
Edit this entry  
23
King Otto

King Otto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Nitram

Nitram

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
When We Were Bullies

When We Were Bullies

2021
×
★★
Edit this entry  
25
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Gate of Hell

Gate of Hell

1953
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★
Edit this entry  
12
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★½
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Mass

Mass

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Velvet Queen

The Velvet Queen

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Edit this entry  
31
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★
Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Feast

The Feast

2021
×
★★
Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★
Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Black Peter

Black Peter

1964
×
★★★
Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry