• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Back to the Outback

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

  • The Unholy

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • A Cop Movie

    ★★★★★

  • Dreams I Recall

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Sheets

  • My Scapegoat

  • Hourglass

  • Soul

    ★★★★

  • The Plumber

  • You've Got This

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Susurrate

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • I'll Meet You There

    ★★

  • An American Pickle

    ★★

  • The Stunt Double

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • SHRAPNEL

  • Hamilton

    ★★★★½

  • #Alive

    ★½

  • The Lovebirds

    ½

  • All Day and a Night

    ★★

  • Extraction

  • Date Night

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Last and First Men

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Cuties

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Scarecrow

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Tod@s Caen

    ½

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Take Us Home: Leeds United