pérez has logged 132 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
25
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mi desconocida esposa

Mi desconocida esposa

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fosse

Fosse

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tizoc

Tizoc

1956
×
★★★
Edit this entry  
10
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
09
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
In the Time of the Butterflies

In the Time of the Butterflies

2001
×
★½
Edit this entry  
12
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Café Paraíso

Café Paraíso

2008
×
Read the review Edit this entry  
02
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
L'Âge d'Or

L'Âge d'Or

1930
×
Read the review Edit this entry  
19
Strings

Strings

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Herod's Law

Herod's Law

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Plumber

The Plumber

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Simon of the Desert

Simon of the Desert

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brüno

Brüno

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Change

Change

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Warp Speed Chic

Warp Speed Chic

2018
×
Edit this entry  
26
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Edit this entry