• The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Kelet

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Proxima

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • IRODUKU: The World in Colors

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Flavors of Youth

    ★★★★

  • Border

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • I Am Not an Easy Man

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Dark Tower

    ★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★★

  • The Circle

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Bokeh

    ★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • The Art of Loving: Story of Michalina Wislocka

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Before I Fall

    ★★★½

  • Sense8: Happy F*cking New Year

    ★★★★★

  • Dangal

    ★★★

  • Passengers

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★½

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • ARQ

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Nerve

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★½

  • The African Doctor

    ★★★½

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★½

  • The Neon Demon

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • Flying Witch

    ★★★★

  • Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

    ★½

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • April and the Extraordinary World

    ★★★

  • Spectre

    ★★★

  • The Dressmaker

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★½

  • A Bigger Splash

    ★★½

  • Our Futures

    ★★★★½

  • SCHOOL-LIVE!

    ★★★★★

  • Terminator Genisys

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Kung Fury

  • Love

    ★★

  • Far from the Madding Crowd

    ★★½