Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Border

Border

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Solaris

Solaris

1972
×
★★½
Edit this entry  
28
Proxima

Proxima

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
IRODUKU: The World in Colors

IRODUKU: The World in Colors

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Kelet

Kelet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
District 13

District 13

2004
×
Edit this entry  
17
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
SCHOOL-LIVE!

SCHOOL-LIVE!

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Back to the 90s

Back to the 90s

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
The Art of Loving: Story of Michalina Wislocka

The Art of Loving: Story of Michalina Wislocka

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
The Place Promised in Our Early Days

The Place Promised in Our Early Days

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Hysteria

Hysteria

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
½
Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Brick Lane

Brick Lane

2007
×
★★½
Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★½
Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Bokeh

Bokeh

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Edit this entry  
08
What If

What If

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
Dangal

Dangal

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Edit this entry