• Turning Red

    ★★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★

  • Lulli

    ★★★

  • Mixtape

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Maid

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Me Sinto Bem com Você

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Double Dad

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • My First Summer

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Eduardo and Monica

    ★★★★

  • The Invisible Man

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • She Said, He Said

    ★★★

  • Abominable

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • I See You

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Marighella

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Rafiki

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★½

  • Forgotten

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • Um Tio Quase Perfeito

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • Ice Age: Collision Course

    ★★★

  • Hush

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★½