• The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★★

  • Selah and the Spades

    ★★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • One Child Nation

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Late Night

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Wild Rose

    ★★★★

  • Teen Spirit

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★★

  • Juliet, Naked

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Private Life

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½