Alex has logged 19 entries for films during April 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Village

The Village

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Class

The Class

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lost River

Lost River

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Muriel, or the Time of Return

Muriel, or the Time of Return

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry