Sort by
  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Val

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • kid 90

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Missing Link

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • The Report

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★

  • Demetri Martin: The Overthinker

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Secrets in the Hot Spring

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Arctic

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★

  • The Bleeding Edge

    ★★★★

  • Bao

  • Jesus Christ Superstar Live in Concert

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½