Sort by

orangerful has logged 42 entries for films released in 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Women Who Kill

Women Who Kill

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aziz Ansari: Buried Alive

Aziz Ansari: Buried Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sharknado

Sharknado

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elysium

Elysium

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In a World...

In a World...

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
C.O.G.

C.O.G.

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry