Gabby has logged 150 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
This Changes Everything

This Changes Everything

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Over Your Dead Body

Over Your Dead Body

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dumplings

Dumplings

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death Walks on High Heels

Death Walks on High Heels

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Heist!

Heist!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hair Ties

Hair Ties

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Love is in the Air

Love is in the Air

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Shoot your Shot!

Shoot your Shot!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Netizens

Netizens

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
SOS

SOS

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Centuries and Still

Centuries and Still

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Yulia & Juliet

Yulia & Juliet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Georgia

Georgia

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
中国性革命

中国性革命

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Autumn in New York

Autumn in New York

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Shopping for Fangs

Shopping for Fangs

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mermaid Forest

Mermaid Forest

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Moth Diaries

The Moth Diaries

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★½
Edit this entry  
26
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars Biomes

Star Wars Biomes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Tig Notaro: Boyish Girl Interrupted

Tig Notaro: Boyish Girl Interrupted

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tig Notaro: Drawn

Tig Notaro: Drawn

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Kite Liberator

Kite Liberator

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Kite

Kite

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghost Soup

Ghost Soup

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Women of Brewster Place

The Women of Brewster Place

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Pearl

The Pearl

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil's Plaything

The Devil's Plaything

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shooting Gallery

Shooting Gallery

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Exquisite Corpus

The Exquisite Corpus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tabula Rasa

Tabula Rasa

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dream Work

Dream Work

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Dolls

Blood Dolls

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Operation Marriage

Operation Marriage

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry