• Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ½

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Snipers

    ½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

  • B for Busy

    ★★★★★

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Be Somebody

    ½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Happening

    ★★★★★

  • Il buco

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★½

  • Belfast

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★

  • The Card Counter

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Raging Fire

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • Upcoming Summer

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Green Snake

    ★★

  • Old

  • Memoria

    ★★★★

  • France

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★

  • Three Floors

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • I Am What I Am

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Are You Lonesome Tonight?

    ★★★★½

  • Manchurian Tiger

  • Cruella

    ★★★★★

  • Cliff Walkers

    ★★★½

  • ODDTAXI

    ★½

  • Sister

    ★★★★★

  • The Book of Fish

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Tracing Her Shadow

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Detective Chinatown 3

    ★★½

  • A Writer's Odyssey

    ½

  • Hi, Mom

    ½

  • New Gods: Nezha Reborn

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • We Made a Beautiful Bouquet

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • CODA

    ★★½

  • In the Same Breath

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The Soul

    ★½

  • A Little Red Flower

    ★½

  • Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

    ★½