RSS feed for Oriana
  • Hollywood

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Lost Girls

    ★★

  • The Last Thing He Wanted

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Underwater

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Midway

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • VFW

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★★

  • Heroic Losers

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • 1BR

    ★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • Wounds

    ½

  • The Lodge

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Hell Fest

    ★★

  • The Boat

    ★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★

  • Overlord

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Cam

    ★★★

  • The First Purge

    ★★