• Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Midnight Sun

    ½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • mother!

  • It

    ★★★

  • Suburbicon

    ½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Doubtful

    ★★★★

  • In the Fade

    ★★★★

  • Scaffolding

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Get Out

  • Passengers

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Split

    ★★

  • Past Life

  • Jackie

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Sausage Party

    ★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Joy

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★½

  • Spectre

  • Abulele

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Spy

    ★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • The Interview

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Maleficent

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★

  • Noah

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★

  • Frozen

    ★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★½

  • Blue Jasmine

    ★★★★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★½

  • Brave

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★½

  • Tangled

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★½

  • Easy A

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Despicable Me

    ★★★★

  • Kick-Ass

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★