• Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • All Together Now

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Forgiveness

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Oh, Ramona!

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • This Crazy Heart

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Despicable Me 3

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • The Girl from the Song

    ★★★½

  • Newness

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • Split

    ★★★½

  • Jason Bourne

    ★★★½

  • Miss Stevens

    ★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★★