Orla has logged 36 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I'll See You in My Dreams

I'll See You in My Dreams

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top of the Lake: China Girl

Top of the Lake: China Girl

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chasing Coral

Chasing Coral

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Am Jane Doe

I Am Jane Doe

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Following

Following

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Levelling

The Levelling

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Thing

Beautiful Thing

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Founder

The Founder

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sing

Sing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Circle

The Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
XX

XX

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry