• Prey

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Morbius

    ★★

  • X

    ★★½

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Taylor Tomlinson: Look at You

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Robin Robin

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The Windshield Wiper

  • Drive My Car

    ★★★½

  • On My Mind

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Legend of Destruction

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

  • Luca

    ★★★★★

  • Bestia

  • The Queen of Basketball

    ★★★

  • Loki

  • Three Songs for Benazir

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Cruella

    ★★

  • Audible

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier