nina has logged 113 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Taken

Taken

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Expendables

The Expendables

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Broken

Broken

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The African Doctor

The African Doctor

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Girl with a Pearl Earring

Girl with a Pearl Earring

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★
Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Two Faces of January

The Two Faces of January

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hours

The Hours

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry