• The Chair

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Loki

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Mare of Easttown

  • Zack Snyder's Justice League

  • Moxie

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★

  • It's a Sin

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★½

  • Locked Down

    ½

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Holidate

    ★½

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Shithouse

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Mainstream

    ½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★

  • Chemical Hearts

    ★½

  • I Used to Go Here

    ★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Summer of 85

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • I May Destroy You

  • Dating Amber

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★½

  • The High Note

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Eddy

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

  • Mrs. America

  • Little Fires Everywhere

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • There Is No Evil

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Days

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★½

  • Isi & Ossi

    ★½