ana has logged 24 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
A Private War

A Private War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2013
×
Edit this entry  
27
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Edit this entry  
16
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★½
Edit this entry  
15
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
15
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
Vice

Vice

2018
×
★★
Edit this entry  
08
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry