• The Manor

    ★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★½

  • VHS 94

    ★★½

  • Boris Karloff: The Man Behind The Monster

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Seance

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Spine of Night

    ★★★★

  • The Blazing World

    ★★½

  • Censor

    ★★★½

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★★

  • Castle Freak

    ★★

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Superdeep

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • What Happens Next Will Scare You

    ★★

  • The Stylist

    ★★★★

  • The Last Matinee

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • Body Cam

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • The Grudge

  • Black Christmas

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Trick

    ★★★

  • Howling Village

    ★★★½

  • Scare Package

    ★★★

  • VHYes

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • The Mortuary Collection

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • The Cleansing Hour

    ★★★½

  • The Beach House

    ★★½

  • Artik

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★★

  • Sea Fever

    ★★★★

  • La Llorona

    ★★★½

  • The Perished

    ★★½

  • A Night of Horror: Nightmare Radio

    ★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Warning: Do Not Play

    ★★★½

  • Itsy Bitsy

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Howl from Beyond the Fog

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Porno

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Satanic Panic

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½