• Willy's Wonderland

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Hopper/Welles

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Duck Duck

    ★★★

  • Fractured

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

  • Wounds

    ½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Escape Room

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Instant Family

  • Bird Box

  • Slice

    ★★

  • High Life

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

  • Suspiria

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Adrift

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • The Week Of

    ★★

  • Super Troopers 2

  • Thunder Road

  • The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

    ★★★

  • Blockers

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Game Night

  • Love, Simon

    ★★★

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★

  • The Game Changers

    ★★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★

  • Searching

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • The Babysitter

  • Happy Death Day

  • Brad's Status

    ★★★

  • It

    ★★½