Oscar has logged 17 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Race With the Devil

Race With the Devil

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Broadway Danny Rose

Broadway Danny Rose

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
if....

if....

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stardust Memories

Stardust Memories

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry