• Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Underground Railroad

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Innocent

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Paper Lives

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • The Last Paradiso

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Lady and the Dale

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Mess You Leave Behind

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Dance of the Forty One

    ★★★

  • Murder on Middle Beach

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Little Big Women

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Cross the Line

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Patria

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Console Wars

    ★★★

  • Coven

    ★★★½

  • The Paramedic

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • The Third Day

    ★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • New Order

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★

  • Sky High

    ★★